Home » Nezařazené » Inteligentní plastelína
formats

Inteligentní plastelína

 

inteligentní plastelínaInteligentní plastelína je skvělý Vánoční dárek pro každého a s poštovným vás příjde na něco kolem třech stovek. Nenechte se zmást názvem „plastelína„, nejedná se o mastnou špinavou hnědou hmotu, kterou známe ze školy. Inteligentní plastelína je prapodivná hmota, která se chová velice zvláštně: V závislosti na vyvíjeném tlaku totiž mění své fyzikální vlastnosti.

Co to znamená v praxi? Pokud inteligentní plastelínu jen tak položíme, začne se pomalu roztékat. V ruce ji můžeme různě modelovat a čím více ji taháme, ti hůře to jde. Pokud taháme rychle, roztrhne se jako papír. Můžeme ji samozřejmě zase spojit, uplácat z ní kuličku a pokud s ní hodíme třeba o stůl – odrazí se jako gumový míček. Aby toho nebylo málo, prodává se ve více „verzích“: např. svítících ve tmě, měnící barvu v závislosti na teplotě, nebo dokonce magnetická. Pro představu se podívejte na následující video:

K čemu je to dobré? Inteligentní plastelína je skvělá na odreagování, pomáhá od stresu a zároveň i dokáže pobavit návštěvu. Jako vánoční dárek můžu inteligentní plastelínu jen a jen doporučit a myslím si, že udělá radost opravdu každému, nezávisle na věku. Více informací najdete a objednávat můžete zde.

 
© Tipy na dárky, které potěší
credit